Yhteystiedot 2022

Arkkitehtikilta
Saapuva posti A-siiven vahtimestarin piste
Otakaari 1 X
02150 Espoo
Hallitus: ak-hallitus(ät)list.ayy.fi
Koko raati: akraati(ät)list.ayy.fi
Koko kilta: a-kilta(ät)list.ayy.fi
Sähköpostilistat
Liity tästä killan listalle
Arkkitehtikilta Facebookissa
Arkkitehtikillan jäsenten suljettu ryhmä
Ark ’11
Ark ’12
Ark ’13
Ark ’14
Ark ’15
Ark ’16
Ark ’17
Ark ’18
Killan tapahtumakalenteri
Häirintäyhdyshenkilöt

AYY:n häirintäyhdyshenkilöt tavoittaa osoitteesta
hairinta@ayy.fi
Lisää tietoa klikkaamalla tästä

Aalto ARTS opintoasiainpäällikkö
Iiris Kauppila, iiris.kauppila@aalto.fi , +358 50 5987 650

Arkkitehtikillan hallitus 2022


Puheenjohtaja

Sara Soimasuo
puheenjohtaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Varapuheenjohtaja
(Yhteisövastaava)

Kasper Luoma
varapuheenjohtaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Sihteeri
Mai Kovanen
sihteeri(ät)arkkitehtikilta.fi

Tiedottaja
Veera Vornanen
tiedottaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Fuksikapteeni
Topias Suokas
fuksikapteeni(ät)arkkitehtikilta.fi

 

ISOneuvos
Niko Toivonen
isoneuvos(ät)arkkitehtikilta.fi

Opintovastaava
Mai Multimäki
opintovastaava(ät)arkkitehtikilta.fi

Rahastonhoitaja
Iiris Moisio
rahastonhoitaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Yrityssuhdevastaava
Sanna Lehti
yrityssuhteet(ät)arkkitehtikilta.fi

Tila- ja Majavastaava
Samuel Hautamäki
majavastaava(ät)arkkitehtikilta.fi

Hupimestari
Heidi Sirén
hupimestarit(ät)arkkitehtikilta.fi

Hupimestari
Maija Kenttämies
hupimestarit(ät)arkkitehtikilta.fi

 

Maisterimestari
Amanda Puerto-Lichtenberg
maisterimestari(ät)arkkitehtikilta.fi

Arkkitehtikillan raati 2022

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi(ät)aalto.fi

Hallinto

Vanhat jäärät
Sofia Juntunen
Eveliina Kunnaton
Elina Loisa
Aimi Kärnä
Anttoni Niskanen
Aino Hukkanen
Kaisla Soljanto
Toiminnantarkastajat
Santeri Nuotio
Emma Savela
Petra Minkkinen
Suvi Vendelin
Huomionosoitustoimikunta
(haku vuoden 2022 aikana)
Historijoitsijat
Julia Hermans
Nona Linnanmäki

Historiatiimi

Mila Raudaskoski
Matias Murole

Viestintä

Tiedottaja (hallitus)
Veera Vornanen
Nettisivutiimi
Veikka Väinämö

Saga Luhtala

Graafikot
Iiri Repo
Suvi Heinonen
Moby Siivonen
Valokuvamestari
Iiris Ruokolainen

Valokuvaajat

Toni Vuohelainen
Mai Kovanen
Okko Riekki
Aarni Salomaa
Verna Niemi

Influensserit
Suvi Vendelin
Aino Niekkamaa
Helmi Anttila
Elina Aydemir
Abi-vastaavat
Lauri Urala
Xingchen Wang

Abi-tiimi

Heidi Joronen
Emma Mannila
Sofia Lemetti

Päätoimittajat
Suvi Vendelin
Eeva Rosenqvist

Kiltalehti Paperin toimitus

Aimi Kärnä
Mai Multimäki
Sanna Lehti
Catrin Edlund
Iiris Ruokolainen
Eeti Ahola

Yhteisö

Yhteisövastaava (hallitus)
Kasper Luoma
Mx Worldwide
Elaine Banks
Vilma Vanhanen
Wappumestari
Anttoni Niskanen
Alumnivastaava
Anna Uusihärkälä
MAIK-edustajat
Aino Silvennoinen
Aaro Lustman
Ajokkimestari
Xingchen Wang
Iiris Moisio
Liikuntavastaava
Iisa Mustonen

AK Sportklubb

Siiri Virransola
Minni Auranen

Kulttuurivastaavat
Helmi Anttila
Pinja Lindholm

Kulttuuritoimikunta

Pihla Jokinen
Aapo Niinikoski
Eeti Ahola
Suvi Heinonen

Brändivastaavat
Kaisla Soljanto

Bränditoimikunta

Pinja Lindholm
Helmi Anttila
Aino Niekkamaa
Elina Aydemir
Sini Hintsala
Mai Multimäki
Antti Lammi
Aino Hukkanen
Kasper Luoma
Sara Soimasuo

Yrityssuhteet

Yrityssuhdevastaava (hallitus)
Sanna Lehti
Yrityssuhdeassistentit
Pinja Lindholm
Emma Mannila
Kajsa Lindholm
Sampo Aura
Andrea Puscasu
Reetta Kanervo
Ilari Kohtamäki
Katarina Jakobsson
Excumestarit
Ossi Kilkki
Ilari Kohtamäki
SAFA-TEK -yhdyshenkilö
Sanna Lehti
O-SAFA:n edustajat
Nona Linnanmäki
Aune Nieminen

Tapahtumat

Hupimestarit (hallitus)
Heidi Sirén
Maija Kenttämies
Hupikonnat
Elian Salmimaa
Markus Haapala
Iiri Repo
Elisa Koivisto
Katri Halkonen
Jasmin Hiekkamies
Amantia Leinonen
Bertta Jouhki
Ansa Pyykönen
Erika Koskela
Ilona Lintinen
Aarne Autio
Katerina Mäki
Panomestari
Henry Lång

Panotoimikunta

Aarne Autio
Aaro Lustman

Käpymestarit
Eveliina Kunnaton
Sofia Juntunen
Lukkarimestari
Aino Hukkanen

Lukkaritoimikunta

Pinja Lindholm
Eevis Ekman
Kasper Luoma
Suvi Vendelin
Sara Soimasuo
Sini Hintsala
Aino Niekkamaa
Elina Aydemir
Helmi Anttila
Aapo Niinikoski
Heidi Välisalmi

Wähätirehtöörit
Julia Hermans
Julius Hästesko
Aaro Timonen

Wähätoimikunta

(haku keväällä 2022)

Tilat

Tila- ja majavastaava (hallitus)
Samuel Hautamäki
Kiltiskätyrit
Daniel Kaluski
Lassi Pekkanen
Otto Näsman
Saku Ristolainen
Juuso Määttä
Leo Immonen
Mekaanikot
Kasper Luoma
Samuel Hautamäki
Puutarhuri
Iisa Mustonen

Puutarhatontut

Tiia Oksanen
Ansa Pyykönen

Opinnot

Opintovastaava (hallitus)
Mai Multimäki
Maisterikonsultit
Suvi Rantamäki
Hallopedit
Aapo Niinikoski
Andrea Puscasu
Eeva-Maija Ekman
Ellen Heikkilä
Mai Multimäki
Ossi Kilkki
Pihla Tammisto
Suvi Vendelin
Vilma Vanhanen
Hyvinvointivastaavat
Katarina Jakobsson
Pihla Jokinen

Hyvinvointitiimi

Fanni Kangasniemi
Milla Peuhkuri

Vuoden 2021 hallituksen yhteystiedot

Vuoden 2020 hallituksen yhteystiedot