Yhteystiedot 2021

Arkkitehtikilta
Saapuva posti A-siiven vahtimestarin piste
Otakaari 1 X
02150 Espoo
Hallitus: ak-hallitus(ät)list.ayy.fi
Koko raati: akraati(ät)list.ayy.fi
Koko kilta: a-kilta(ät)list.ayy.fi
Sähköpostilistat
Liity tästä killan listalle
Arkkitehtikilta Facebookissa
Arkkitehtikillan jäsenten suljettu ryhmä
Ark ’11
Ark ’12
Ark ’13
Ark ’14
Ark ’15
Ark ’16
Ark ’17
Ark ’18
Killan tapahtumakalenteri

Arkkitehtikillan hallitus 2021


Puheenjohtaja

Kaisla Soljanto
puheenjohtaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Yhteisövastaava
(Varapuheenjohtaja)

Aino Hukkanen
varapuheenjohtaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Sihteeri
Catrin Edlund
sihteeri(ät)arkkitehtikilta.fi

Viestintävastaava
Elina Aydemir
tiedottaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Fuksikapteeni 2020-2021
Aino Niekkamaa
fuksikapteeni(ät)arkkitehtikilta.fi

ISOneuvos 2020-2021
Helmi Anttila
isoneuvos(ät)arkkitehtikilta.fi

Opintovastaava
Vilma Vanhanen
opintovastaava(ät)arkkitehtikilta.fi

Rahastonhoitaja
Mai Multimäki
rahastonhoitaja(ät)arkkitehtikilta.fi

Yrityssuhdevastaava
Pinja Lindholm
yrityssuhteet(ät)arkkitehtikilta.fi

Tila- ja Majavastaava
Kasper Luoma
majavastaava(ät)arkkitehtikilta.fi

Hupimestari
Sini Hintsala
hupimestarit(ät)arkkitehtikilta.fi

Hupimestari
Antti Lammi
hupimestarit(ät)arkkitehtikilta.fi

Maisterimestari
Sara Soimasuo
maisterimestari(ät)arkkitehtikilta.fi

Arkkitehtikillan raati 2021

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi(ät)aalto.fi

Hallinto

vanhat jäärät
Julia Hermans
Aino Hautala
Heidi Välisalmi
Heidi Kivistö
Netta Siljander
Anna Poikulainen
Toiminnantarkastajat
Santeri Nuotio
Miia Suomela
Emma Savela
Petra Minkkinen
Huomionosoitustoimikunta
Emma Savela
Eevis Ekman
Julia Hermans
Suvi Vendelin
Sanna Lehti
Ellen Heikkilä
Aapo Niinikoski
Historijoitsijat
Julia Hermans
Nona Linnanmäki
Emma Savela
Tiina Hietanen
Aaro Timonen
Eeva Hemming
Heidi Kivistö
Suvi Vendelin

Viestintä

Nettisivuvastaava
Henry Lång
Graafikot
Noel Apell
Suvi Heinonen
Pinja Sormunen
Pihla Tammisto
Valokuvaajat
Sanna Lehti
Venla Vendelin
Toni Vuohelainen
Influensserit
Aino Niekkamaa
Antti Lammi
Iris Kolehmainen
Abi-vastaava
Anni Hietanen
Abi-toimikunta
Emma Mannila
Eeva Hemming
Etsivät
Sanna Lehti
Iisa Mustonen
Emma Savela
Päätoimittaja
Pihla Tammisto
Catrin Edlund
Kiltalehden toimitus
Aimi Kärnä
Pinja Sormunen
Mila Raudaskoski
Petra Minkkinen
Katarina Jakobsson
Suvi Vendelin
Venla Vendelin
Heta Klami
Sara Soimasuo

Yhteisö

Mx Worldwide
Elaine Banks
Amanda Puerto-Lichtenberg
Wappumestarit
Elina Loisa
Meeri Pitkänen
Alumnivastaavat
Anna Uusihärkälä
Aino Hautala
MAIK-edustajat
Aimi Kärnä
Venla Vendelin
Aino Hukkanen
Ajokkimestari
Samuel Hautamäki
Sanna Lehti
Niko Toivonen
Liikuntavastaava
AK Sportklubb
Iisa Mustonen
Siiri Virransola
Emma Numminen
Amanda Simola
Dilek Husein
Heta Klami
Kulttuurivastaavat
Aapo Niinikoski
Tiitus Niemenperä
Eeva Rosenqvist
Kulttuuritoimikunta
Mai Multimäki
Werneri Vähä-Impola
Moby Siivonen
Lotta Lipsanen
Katarina Jakobsson
Lipputirehtöörit
Kitty Zheng
Elina Loisa
Maija Moberg

Yrityssuhteet

Yrityssuhdeassistentit
Henry Lång
Saara Hietala
Aino Niekkamaa
Helmi Anttila
Elina Aydemir
Rakel Päivinen
Emma Mannila
Maija Kenttämies
Rakel Päivinen
Moby Siivonen
Excumestari
Mila Raudaskoski
Venla Vendelin
SAFA-TEK -yhdyshenkilö
Pinja Lindholm
O-SAFA:n edustajat
Eeva Rosenqvist
Elaine Banks

Tapahtumat

Hupikonnat
Samuel Hautamäki
Saara Hietala
Aino Silvennoinen
Maija Iiramo
Heidi Siren
Maija Kenttämies
Emma Numminen
Moby Siivonen
Amanda Puerto-Lichtenberg
Tiitus Niemenperä
Nona Linnanmäki
Arttu Hintikka
Käpykonnat
Petra Minkkinen
Aaro Timonen
Aino Hautala
AO-päivätirehtöörit
Venla Vendelin
Noel Apell
Pihla Tammisto
Panomestari
Fredrika Hallenberg
Nuorempi Panomestari
Aaro Lustman
Panotoimikunta
Saara Hietala
Maija Iiramo
Rakel Päivinen
Maija Moberg
Aino Hukkanen
Jenni Suur-Inkeroinen
Julius Hästesko
Netta Siljander
Veera Annala
Helmi Anttila
Pinja Lindholm
AO-päivätiimi
Emma Mannila
Mai Multimäki
Lukkarimestari
Ellen Heikkilä
Lukkaritoimikunta
Eevis Ekman
Aapo Niinikoski
Sini Hintsala
Aino Hukkanen
Netta Siljander
Emma Savela
Fredrika Hallenberg
Kasper Luoma
Sara Soimasuo
Wähätirehtööri
 –

Tilat

Tila- ja majavastaava
Kasper Luoma
Kiltiskätyrit
Fredrika Hallenberg
Julia Hermans
Puutarhurit
Anna Uusihärkälä
Julia Hermans
Tiitus Niemenperä
Nona Linnanmäki
Heidi Välisalmi
Maija Iiramo
Mila Raudaskoski

 

Opinnot

Opintovastaava
Vilma Vanhanen
Maisterikonsultit
Suvi Rantamäki
Elaine Banks
Hallopedit
Jessica Eerikas
Emma Savela
Ellen Heikkilä
Saana Rossi
Vilma Vanhanen
Suvi Vendelin
Eeva-Maija Ekman
Emilia Heikkinen
Astria Excell
Henriikka Salonen
Aapo Niinikoski
Hyvinvointivastaava
Pinja Sormunen
Hyvinvointitiimi
Aapo Niinikoski
Mila Raudaskoski
Noel Apell
Venla Vendelin
Sofia Juntunen
Catrin Edlund
Julia Hermans

Vuoden 2020 hallituksen yhteystiedot